Pellet OLIMP to nowoczesne ekologiczne paliwo, które stosowane jest głównie przez wymagających odbiorców. Jest to paliwo bardzo wysokiej jakości, które powstaje z trocin drzew iglastych. Pellet Olimp doskonale nadaje się do ogrzewania zarówno domów, pomieszczeń mieszkalnych jak i zakładów produkcyjnych.

Jako doskonałej jakości paliwo pellet Olimp świetnie zastępuje koks, węgiel, ekogroszek i inne typy paliw stałych. Jest to jedno z najwygodniejszych i najprostszych w obsłudze paliw. Biomasa taka jak pellet łączy w sobie ekologiczne cechy z wygodą i wydajnością przy zachowaniu dobrej ceny (na tle innych paliw pellet okazuje się być stosunkowo tanim rozwiązaniem).

Pellet Olimp jest produktem przyjaznym dla środowiska -ze spalania jednej tony pelletu powstaje około 5 kilogramów popiołu, czyli niewielkich rozmiarów wiaderko. Popielnik w piecu na pellet wystarczy opróżniać raz na 3-4 tygodnie, a zebrany w ten sposób pellet z powodzeniem wykorzystać można jako naturalny i doskonały nawóz w ogrodzie. Warto dodać, że pellet Olimp powstaje z trocin drzew iglastych, które (trociny) pozyskiwane są jako resztki poprodukcyjne z zakładu architektury ogrodowej w zakładach STELMETU. Pellet Olimp powstaje z trocin drzew takich jak sosna i świerk, co da się odczuć przy otwieraniu worka z pelletem – w pomieszczeniu unosi się przyjemny leśny zapach.

Pellet Olimp